Obrusy

Szydełkowanie, świetna rozrywka! – obrus szydełkowy

Wiele osób z pewnością kojarzy szydełkowanie z zajęciem nudnym, mozolnym i przeznaczonym dla emerytów (seniorzy, nie obrażajcie się!). Nie musi tak wcale być, bowiem szydełkowanie, a jego efekty w postaci produktów końcowych, takich jak obrus szydełkowy, obrusy owalne na szydełku czy obrusy i serwety szydełkowe na pewno nas usatysfakcjonują i będą nagrodą za trud i cierpliwość, włożone w ich wykonanie.

Obrusy owalne na szydełku – czyli jak zacząć?

Jak zacząć przygodę z szydełkowaniem? Cóż, na początek wystarczy szydełko (nie jak w przypadku robienia na drutach, gdzie potrzebne nam są dwa patyczki), nić i dużo cierpliwości. Ostrzegam, na początku nie będzie łatwo! Można się naprawdę po irytować, zanim ta trudna sztuka szydełkowania zacznie nam wychodzić, ale gdy efekty naszej ciężkiej pracy (przede wszystkim pracy nad swoim charakterem) przybiorą swój ostateczny kształt – jako np obrus szydełkowy, świetny element wystroju wnętrza – każda chwila, którą spędzisz tkając obrusy i serwety szydełkowe z pewnością się opłaci. W celu poprawienia swoich umiejętności związanych z tą dziedziną rękodzielnictwa, warto zerknąć na YouTube, lub zapytać dziadków – oni na pewno będą pomocni. Dzięki bim z pewnością dowiemy się, jak tkać obrusy owalne na szydełku (i nie tylko!). 

Jakie są największe zalety szydełkowania? – obrusy i serwety szydełkowe

Z pewnością należy do nich niepowtarzalność designu tkaniny wytworzonej na szydełku – takiego czegoś nikt inny nie ma. Spójrzmy np. na obrusy i serwety szydełkowe – każdy jest inny, każdy jest niepowtarzalny, nie jak konfekcja produkowana przez maszyny. Te tkaniny mają duszę, zostawiliśmy w nich część siebie. Kształty i kolory są w zupełności dowolne, jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę nasza wyobraźnia! Brzmi jak wspaniała rozrywka, prawda?

 

Tak więc, jeśli szukamy niebanalnego sposobu na spędzanie wolnego czasu i chcielibyśmy mieć nowe hobby, które nie dość, że przyniesie nam profity w postaci większej cierpliwości, ale również w postaci niepowtarzalnych elementów wystroju wnętrz, takich jak wspomniane już obrusy i serwety szydełkowe czy obrusy owalne na szydełku – to szydełkowanie jest z pewnością zajęciem dla Ciebie! Najważniejsze to nie zniechęcać się na samym początku – bo naprawdę warto doczekać efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *