Palma doniczkowa -Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Warto wiedzieć, że palma areka jest niezwykle efektowną rośliną doniczkową, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Produkt ceniony jest przede wszystkim za swój elegancki pokrój oraz dekoracyjne liście. 

Koniecznie trzeba wspomnieć, że areka jest uniwersalną rośliną, która doskonale będzie pasowała praktycznie do każdego wnętrza, nie będzie także sprawiała wielu kłopotów. Nie wszyscy mają jednak świadomość, jak powinna wyglądać właściwa pielęgnacja tej palmy. Warto poznać także choroby, które mogą jej zagrażać. 

Omawiane palmy doniczkowe domowe powinny być uprawiane w miejscach z bardzo dużą ilością rozproszonego światła. Ponadto optymalna temperatura uprawy tej palmy mieści się w przedziale od 18 do 22°C. Warto zdawać sobie również sprawę, że w uprawie domowej palma doniczkowa areka nie przechodzi okresu spoczynku.

Palmy doniczkowe domowe, najpopularniejsza i najładniejsza

Areka do odpowiedniego rozwoju będzie potrzebowała przede wszystkim wysokiej wilgotności powietrza. Trzeba zdawać sobie sprawę, że zbyt suche powietrze może doprowadzić do zasychania końcówek liści. Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że problem ten będzie w szczególności nasilał się zimą w mieszkaniach posiadających centralne ogrzewanie. Jednym z najistotniejszych zabiegów w kwestii pielęgnacji tej palmy doniczkowej będzie systematyczne zraszanie liści. Należy również pamiętać, aby zabieg był wykonywany dość często, przynajmniej raz na 2-3 dni. Świetnym sposobem na nawilżanie powietrza wokół rośliny będzie postawienie doniczki z areką na podstawce, która będzie wypełniona wodą i keramzytem. 

Areka i jej utrzymanie

Warto podkreślić, że palma areka powinna być bardzo często podlewana. Koniecznie należy pamiętać, aby podłoże w doniczce cały czas było wilgotne. Należy zdawać sobie sprawę, że omawiana palma doniczkowa latem świetnie znosi nadmiar wody. Doskonale zda również egzamin w uprawie hydroponicznej. Rekomendowane jest używanie do podlewania wody odwapnionej, gdyż nadmiar ciepła jest bardzo niekorzystny dla palmy. 

Kolejną godną uwagi informacją jest fakt, że arekę powinno się nawozić od wiosny, aż do końca lata w odstępie od 2 do 3 tygodni. Warto stosować w tym celu nawóz uniwersalny albo specjalny nawóz do palm. Nie można również zapomnieć, że niedobory składników pokarmowych będą objawiać się w postaci żółknących, a także blednących liści.

Palmę tą znajdziesz w super cenach na https://sklep.tomaszewski.pl/26-palmy 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *