Odkurzacz do biura- tylko profesjonalny!

Prowadzisz lub właśnie otwierasz swoją własną firmę? Oprócz standardowego wyposażenia, pozwalającego na wykonywanie pracowniczych obowiązków, musisz zaopatrzyć się w inne przyrządy jak np. odkurzacz do biur.

Odkurzacze do biur powinny być trwałe, niezawodne, posiadać pojemny zbiornik (8-15 L) na odpady i długi przewód. Dobrze by produkt nie był zbyt głośny, miał wydajny filtr, a akcesoria do niego (filtry, worki) nie były zbyt drogie.
Warto zwrócić uwagę na wagę maszyny. Jeśli waży dużo, zwykle oznacza to, że odkurzacz został wykonany z solidnych materiałów. Lekki odkurzacz najprawdopodobniej ma jednorazową turbinę ssącą, wykonaną z tworzywa. Turbiny przeznaczone do wielogodzinnej pracy są wykonane z odporniejszych na zużycie, cięższych materiałów co zapewnia im niezawodność. Wybierajmy więc modele ważące przynajmniej 6 kilogramów.

Serwis i gwarancja

Ponadto warto sprawdzić jaki serwis i warunki gwarancji oferuje producent. Dobre odkurzacze profesjonalne posiadają minimum 2-letnią gwarancję na profesjonalne użytkowanie. Dobrze by producent oferował serwis door-to-door. Kurier odbiera od użytkownika popsuty sprzęt
i zabiera go do serwisu, a później dostarcza z powrotem, gdy naprawa jest wykonana. Dzięki temu nie musimy martwić się o dostarczenie sprzętu do serwisu na własną rękę.

Teoretycznie może to być po prostu standardowy model, jaki możemy spotkać w gospodarstwach domowych, jednak specjalistyczny sprzęt lepiej spełni swoją funkcję i posłuży na dłużej. Co więcej, jeśli zakupimy taki sprzęt na firmę czego dowodem będzie FV, możemy mieć problem z uznaniem gwarancji w razie problemów. Sprzedawca może uznać, że sprzęt był nieprawidłowo użytkowany, co doprowadziło do jego popsucia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *