Tanie Notebooki

Wybór laptopa do pracy, rozrywki czy codziennych podstawowych czynności nie zawsze jest łatwy. Zwłaszcza wtedy, kiedy nie możemy sobie pozwolić na spory wydatek. Jak zatem dobrać sprzęt, który będzie zarówno dobry i tani?

 

 

Potrzeby jakie mają spełniać tanie notebooki

Jeżeli szukamy taniego notebooka, nie możemy oczekiwać najwyższej jakości grafiki, dużej ilości pamięci operacyjnej, czy szybkiego dysku SSD. Taki notebook powinien w satysfakcjonujący sposób spełniać podstawowe potrzeby użytkowników. Najczęściej są to obsługa programów biurowych, przeglądanie i podstawowa edycja fotografii oraz umożliwienie bezprzewodowego dostępu do internetu z użyciem sieci wifi. Warto też, by tanie notebooki były mało awaryjne i nieskomplikowane w obsłudze.

Czy dobre tanie notebooki muszą być używane?

Zwykle jeżeli wymagania użytkowników są wyższe, a środki na zakup nadal niezbyt duże, rozważany jest zakup używanego sprzętu. Ale wcale nie musi tak być – parametry techniczne na tyle szybko idą do przodu, że dobry komputer sprzed roku czy dwóch może być sporo gorszy od podstawowych tanich laptopów z obecnej oferty. Tanie notebooki zakupione jako nowe egzemplarze mają ponadto zwykle dwuletnią gwarancję, która może stać się bardzo istotna w przypadku awarii.

 

Warto również, kiedy interesują nas tanie notebooki, rozejrzeć się za atrakcyjną ofertą promocyjną – niejednokrotnie ograniczone czasowo promocje, wyprzedaże pełnowartościowych produktów czy końcówek serii pozwalają na nabycie świetnego sprzętu w niższej cenie. Podobnie jest w przypadku sprzedaży outletowej, gdzie z dużym rabatem można zakupić sprzęt na przykład z jedynie uszkodzonym opakowaniem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *